Střešní nosiče a příčníky

Co se nevejde do kufru, vejde se na střechu –pomohou s tím střešní nosiče neboli příčníky, česky „zahrádky“. Právě s jejich pomocí totiž na střechu jednoduše připevníte střešní box, nosič kol nebo držák lyží či snowboardů.

Na Autodoplňky-obchod.cz najdete správný střešní nosič pro téměř každé vozidlo, níže si stačí vybrat pasující kus podle výrobce, modelu, případně varianty a ročníku. Střešní nosiče a jejich výrobce si pravidelně ověřujeme. Zároveň si ke spolupráci vybíráme pouze kvalitní dodavatele: např. švédského výrobce Thule nebo český Hakr.

S výběrem toho správného nosiče vám rádi pomůžeme. Stačí nám v pracovní době zavolat na číslo 732 147 896 nebo napsat na info@autodoplnky-obchod.cz. Společně vybereme to nejlepší řešení.


Na co se nejvíce ptáte, když jde o střešní nosiče?

Výběr správného kousku může být na první pohled trochu komplikovaný, nic těžkého to ale v zásadě není. Zvláště, když jsme příčníky přehledně seřadili podle jednotlivých značek, modelů i jejich ročníků. Stačí jen vybrat své auto a je hotovo – dáme ruku do motoru, že střešní nosič bude pasovat.

„Jaký nosič vybrat pro holou střechu/fixační body/podélníky?“

Holá střecha není problém, střešní nosič se jednoduše umístí do rámu dveří. V takovýchto případech doporučujeme zejména kousky švédského výrobce Thule, který pokrývá dosedací části příčníku gumou. Jen pozor, u této varianty uchycení je nejnižší deklarovaná nosnost příčníků vůbec – zpravidla maximálně 50 kg.


Fixační nebo montážní body jsou pohodlnou přípravou pro bezproblémové uchycení příčníku. Nejčastěji jde o připravenou krytou díru se závitem, čep se zeštíhlením, nebo fixační plech pod krytkou střešních lišt. V těchto případech doporučujeme volit pasující střešní nosiče Thule a Hakr. 


Integrovaný podélník aneb profilovaná lišta „nalepená“ na karoserii – pro tato auta doporučujeme z vlastní zkušenosti střešní nosiče Thule, u kterých jsou dosedací plochy patek potažené gumou. Stejně spolehlivé je také řešení Hakr a Green Valley, v tomto případě je ale použitým materiálem dosedacích ploch oplastovaný kov respektive plast. 


Podélníky neboli hagusy jako jedna z nejpohodlnějších příprav pro střešní nosiče vůbec. Většina takových podélníků má standardní tvar v řezu, lze na ně proto použít téměř všechny námi nabízené příčníky. Výhodou navíc je vysoká nosnost zpravidla omezovaná pouze deklarovanou nosností střechy vozu. 


T profil aneb kolejnice po celé délce střechy – i pro tuto přípravu máme v nabídce Autodoplňky-obchod.cz vše potřebné. Doporučit můžeme opět švédského výrobce Thule, neméně kvalitní jsou ale také kousky Hakr a Trek.


„Co když jde o auto s prosklenou střechou?“

Bez problémů. V některých případech je možné použít příčníky určené pro fixační/montážní body, pozor ale na popraskání střechy. Jistotou budou varianty pro montáž na holou střechu, tam takové riziko zpravidla nehrozí.

„Jaké tyče vybrat?“

Při výběru správné tyče záleží na zvoleném materiálu a velikosti:

* Ocel – v tomto případě můžete využít tyče všech výrobců. Pokud není řečeno jinak, mají shodné rozměry cca 30x20 mm. Pozor jen na tyče Thule, které nejsou dodávány s těsnicí gumou do spodní drážky – při jízdě mají občas tendenci pískat. 


* Hliník (úzké) – kousky použitelné pro starší boxy a nosiče kol s třmeny 50 mm 
dodávají výrobci Trek Alu, Hakr Alu a Diheng. Tuto variantu najdeme také u výrobce Compass, konkrétně kousky 02309 a 02310, které však mají menší, pouze 14 milimetrovou T-drážku.

* Hliník (široké) – Doporučujeme kousky tyče firem Compass, Trek Premium a Thule.

„Tyče už mám, jaké zvolit patky?“

S ohledem na kompatibilitu a homologaci je potřeba vybírat příslušné patky stejného výrobce.

„Lze použít delší tyče než výrobcem v sadě dodávané?“

Částečně. U Thule můžete volit o jednu velikost delší, u Hakru pouze po prodloužení dolní drážky svépomocí.

„Jak dlouhé příčníky potřebuji pro instalaci 4 ks nosičů kol?“

Tady záleží na tipu střešního nosiče a použitých tyčích. Například střešní nosič kol Hakr Speed ALU potřebuje minimálně nosné tyče Trek Premium Alu dlouhé 107 cm nebo tyče Hakr FE 120 cm.

„Jaký rozměr má T-drážka v tyčích Compass, Hakr, Thule, Trek, Diheng?“

21 x 21 x 3 mm. Pozor, u tyčí Compass 02309 a 02310 je drážka v šířce 14 mm.

„Co když tyče pískají?“

V takovém případě je potřeba utěsnit všechny spáry a drážky v nosné tyči gumovým těsněním, které je kromě ocelových tyčí Thule součástí každého balení nosičů.

Stránka 1 z 136 - 4467 položek celkem
Nahoru
Další produkty