Střešní nosiče

Nejprodávanější

4640 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Co se nevejde do kufru, vejde se na střechu. A pomohou s tím střešní nosiče neboli příčníky, také hezky česky „zahrádky“. Díky nim na auto jednoduše připevníte střešní box, nosič kol i držák lyží či snowboardů.

Na Autodoplňky-obchod.cz najdete střešní nosiče různých typů i výrobců pro téměř každé auto. V nabídce máme příčníky přímo na holou střechu, na klasické podélné hagusy, integrované podélníky i na montážní body tzv. "fixpointy".

Kvalitu nabízených nosičů si pravidelně ověřujeme. Zároveň si ke spolupráci vybíráme pouze kvalitní dodavatele. Švédského výrobce THULE i české výrobce HAKR, Neumann a Compass.

S výběrem toho správného nosiče vám rádi pomůžeme. Stačí nám v pracovní době zavolat na číslo 732 147 896 nebo napsat na info@autodoplnky-obchod.cz. Společně vybereme to nejlepší řešení.


Na co se nejvíce ptáte, když jde o střešní nosiče?

Výběr střešních nosičů může být na první pohled trochu komplikovaný, nic těžkého to ale v zásadě není. Zvláště, když jsme je na tomto místě přehledně seřadili podle jednotlivých značek, modelů i jejich ročníků. Stačí jen vybrat své auto a je hotovo – nosič bude pasovat. Jednoduché.

„Budou příčníky pasovat na mou střechu?“

Pokud na této stránce vyberete výrobce, model a ročník vašeho auta, dáme ruku do motoru, že budou. Jen je ještě potřeba dát pozor na způsob uchycení. Ty totiž mohou být následující:

* Holá střecha není problém, nosič se jednoduše umístí do rámu dveří. V takovýchto případech doporučujeme zejména kousky švédského výrobce Thule, který velmi prakticky pokrývá dosedací části příčníku gumou. Jen pozor, u této varianty uchycení je nejnižší deklarovaná nosnost příčníků vůbec – zpravidla maximálně 50 kg.


* Fixační nebo montážní body jsou pohodlnou přípravou pro bezproblémové uchycení příčníku. Nejčastěji jde o připravenou krytou díru se závitem, čep se zeštíhlením, nebo fixační plech pod krytkou střešních lišt. V těchto případech doporučujeme volit pasující příčníky Thule a Hakr. 

          
* Integrovaný podélník aneb profilovaná lišta „nalepená“ na karoserii – pro tato auta doporučujeme z vlastní zkušenosti příčníky Thule, u kterých jsou dosedací plochy patek potažené gumou. Stejně spolehlivé je také řešení Hakr a Green Valley, v tomto případě je ale použitým materiálem dosedacích ploch oplastovaný kov respektive plast. 


* Podélníky neboli hagusy jako jedna z nejpohodlnějších příprav pro střešní nosiče vůbec. Většina takových podélníků má standardní tvar v řezu, lze na ně proto použít téměř všechny námi nabízené příčníky. Výhodou navíc je vysoká nosnost zpravidla omezovaná pouze deklarovanou nosností střechy vozu. 


* T profil aneb kolejnice po celé délce střechy – i pro tuto přípravu máme v nabídce Autodoplňky-obchod.cz vše potřebné. Doporučit můžeme opět švédského výrobce Thule, neméně kvalitní jsou ale také kousky Hakr a Trek.


Nejste si výběrem jistí? Nevadí. Stačí nám v pracovní době zavolat na číslo 732 147 896 nebo napsat na info@autodoplnky-obchod.cz a společně vybereme pasující řešení.

„Co když jde o auto s prosklenou střechou?“

Bez problémů. V některých případech je možné použít příčníky určené pro fixační/montážní body, pozor ale na popraskání střechy. Jistotou budou varianty pro montáž na holou střechu, tam takové riziko zpravidla nehrozí.

„Jaké tyče vybrat?“

Záleží na zvoleném materiálu a velikosti:

* Ocel – v tomto případě můžete využít tyče všech výrobců. Pokud není řečeno jinak, mají shodné rozměry cca 30x20 mm. Pozor jen na tyče Thule, které nejsou dodávány s těsnicí gumou do spodní drážky – při jízdě mají občas tendenci pískat. 

* Hliník (úzké) – kousky použitelné pro starší boxy a nosiče kol s třmeny 50 mm 

dodávají výrobci Trek Alu, Hakr Alu a Diheng. Tuto variantu najdeme také u výrobce Compass, konkrétně kousky 02309 a 02310, které však mají menší, pouze 14 milimetrovou T-drážku.

* Hliník (široké) – Doporučujeme kousky tyče firem Compass, Trek Premium a Thule.

„Tyče už mám, jaké zvolit patky?“

 S ohledem na kompatibilitu a homologaci je potřeba vybírat příslušné patky stejného výrobce.

„Lze použít delší tyče než výrobcem v sadě dodávané?“

Částečně. U Thule můžete volit o jednu velikost delší, u Hakru pouze po prodloužení dolní drážky svépomocí.

„Jak dlouhé příčníky potřebuji pro instalaci 4 ks nosičů kol?“

Tady záleží na tipu nosiče a použitých tyčích. Například střešní nosič kol Hakr Speed ALU potřebuje minimálně nosné tyče Trek Premium Alu dlouhé 107 cm nebo tyče Hakr FE 120 cm.

V tomto případě bude nejlepší nám v pracovní době zavolat na číslo 723 147 896 nebo napsat na info@autodoplnky-obchod.cz a společně vybereme pasující řešení.

„Jaký rozměr má T-drážka v tyčích Compass, Hakr, Thule, Trek, Diheng?“

 21 x 21 x 3 mm. Pozor, u tyčí Compass 02309 a 02310 je drážka v šířce 14 mm.

„Co když tyče pískají?“

V takovém případě je potřeba utěsnit všechny spáry a drážky v nosné tyči gumovým těsněním, které je kromě ocelových tyčí Thule součástí každého balení nosičů.